آقایان چطور استایل کلاسیک داشته باشند؟

استایل کلاسیک

آقایان برای خوش‌پوشی دو راه دارند. مطابق مد و ترندهای امروزی لباس بپوشند یا به سراغ استایل‌های کلاسیک بروند.اشتباه بسیاری از آقایان در آن است که از دوستان و اطرافیان خود تقلید می‌کنند. برخی سعی می‌کنند مانند مجلات مد، لباس بپوشند و برخی با برندهای لوکس می‌خواهند خوش‌پوش باشند.ولی هیچ کدام از موارد فوق، جای متدها و ترندهای خوش‌پوشی را نمی‌گیرد.

چرا ما به شما استایل کلاسیک را توصیه می‌کنیم؟

استایل کلاسیک برخلاف استایل‌های مدرن هیچگاه از مد نمی‌افتد و همواره محبوبیت خود را در همه جای دنیا دارد. این استایل برای هر سنی مناسب است و آقایان در بسیاری از موقعیت‌ها می‌توانند استایل کلاسیک داشته باشند. این استایل نگاه‌ها را به سمتتان جلب می‌کند و به شما محبوبیت و اعتمادبه‌نفس می‌بخشد.

استایل کلاسیک مردانه
استایل کلاسیک

پله‌پله تا داشتن استایلی کلاسیک

همواره سعی کنید بدنی رو فرم داشته باشید. افراد خوش‌هیکل تقریبا هر آنچه بپوشند به آنها می‎آید. سعی کنید دور کمر خود را حداقل ۲۰ سانتی‌متر کمتر از دور سینه‌ی خود نگه دارید. فرم هیکل مثلث معکوس، مناسب‌ترین فرم بدن برای لباس‌های کلاسیک است. تقریبا تمامی افراد مشهور و خوش‌پوش هیکلی مناسب دارند که مرحله‌ی اول جذابیت و خوش‌پوشی آن‌هاست.

استایل مردانه کلاسیک
استایل مردانه کلاسیک

این اجزا را هرگز در تیپ کلاسیک خود استفاده نکنید

  • جوراب سفید: شاید جوراب‌های سفید برای تیپ‌های ورزشی مناسب باشند اما رنگ روشن و زننده‌ی آنها در تیپ کلاسیک اصلا مناسب نیست. سعی کنید جورابی به رنگ شلوارتان و یا چند درجه تیره‌تر بپوشد. در صورت در دسترس نبودن، از جوراب مشکی استفاده کنید.
  • شلوار جین: شاید برای تیپ‌های اسپرت یا کژوال شلوار جین مناسب باشد اما در تیپ کلاسیک هرگز از آن استفاده نکنید. شلوارهای پارچه‌ای، کتان و مخمل بهترین گزینه برای تیپ‌های کلاسیک هستند.
  • لباس‌های طرحدار: شامل تیشرت‌ها، شلوارهای تکه‌دوزی‌شده و پیراهن‌های پر نقش‌ونگار مناسب این استایل نیستند. پیراهن‌های مردانه‌ی ساده، راه‌دار و چهارخانه بهترین گزینه‌ی پیراهن هستند. اگر می‌خواهید طرحی به استایل خود اضافه کنید از کراوات، دستمال‌گردن، شال‌گردن و سایر اکسسوری‌های طرح‌دار استفاده کنید.
  • لوگو و برند: وجود چاپ لوگو روی کفش و لباس درصورتی که شبرنگی، براق و جلب‌توجه‌کننده باشد مناسب استایل کلاسیک نیست. یک چاپ کوچک لوگو روی کیف یا کفش چرم شما مشکل‌ساز نیست اما چاپ براق روی پیراهن اصلا جالب نیست.
  • کفش‌های اسپرت: کفش‌های ورزشی، کتانی‌ها، کفش‌های تخت و بوت‌های اسپرت هیچ جایی در استایل کلاسیک ندارند. کفش‌های مردانه، لوفر، کالج‌ها و بوت‌های چرم ساقدار بهترین گزینه برای شماست.

 راهنمای خرید کفش لوفر مردانه

بهترین و آراسته‌ترین لباس‌های خود را بپوشید

سعی کنید کفشی با جنس و ظاهر مناسب بپوشید و همواره آن را تمیز نگه دارید. شلوار، پیراهن و کت شما همواره باید اتوکشیده و مرتب باشد.

پیراهن‌های گشاد نپوشید و همواره آن را داخل شلوار قرار دهید. دکمه‌های سر آستین خود را ببندید و تنها در صورتی‌که از ژیله، جلیقه‌ی بدون کت یا شلوار کتان استفاده می‌کنید آستین‌های خود را مرتب تا بزنید.

درصورتی‌که نمی‌دانید چه رنگ‌هایی به شما می‌آید ترکیب رنگ خنثی را امتحان کنید. مثلا کت طوسی تیره، شلوار مشکی، پیراهن طوسی روشن و کفش مشکی.

لباس آراسته مردانه
لباس آراسته

لباس‌هایی به سایز خود بپوشید

مناسب سایز خود لباس بپوشید. لباس‌هایی که اندازه‌ی شما باشند و مناسب فرم بدن شما طراحی شده باشند، شما را خوش‌پوش‌تر جلوه می‌دهند.شلواری که به زور کمربند روی تن شما مانده‌ یا پیراهنی بسیار تنگ که دکمه‌هایش به زور بسته شده، ظاهر شما را نامناسب می‌کند.

استایل شخصی خود را داشته باشید

به مرور زمان خواهید فهمید چه به شما می‌آید و علایق و ویژگی‌های خود را در استایلتان وارد خواهید کرد. به‌طوری‌که دیگران شما را به ظاهر کلاسیک و آراسته‌ی شما می‌شناسند. برای مثال کفش‌های چرم خاص، ساعت‌های زیبا، دستمال‌گردن و…

منبع : مدوپیا