استایل کژوال؛ انتخاب افراد متفاوت و خاص

استایل کژوال

توجه به نکات و قوانین پیش پا افتاده اما بسیار مهم و ساده در انتخاب لباس های روزمره مثل استفاده از پیراهن به جای تیشرت و انتخاب شلوار جین یا کتان افزون بر اینکه باعث می شود مرتب و خاص دیده شوید،میتواند  استایلی کاملا کژوال نیز به شما ببخشد.

چگونه با استایل کژوال، خاص و مرتب باشیم؟

حتما بسیاری از اقایان چندین شلوار جین یا تی شرت در کمد لباسهای خود دارند که برای استایل کژوال یا روزمره از آن ها استفاده میکنند. در کنار آن پیراهن‌های رسمی و کت و شلوارهایی است که در موقعیت‌های رسمی‌تر، قابل استفاده هستند. معمولا پیراهن‌ و تی شرت‌ مردانه با شلوارهای جین و کتان ست می‌شود و مردان در اکثر موقعیت‌های روزمره، همین ست را می‌پوشند

اما اگر بخواهید یک استایل کژوال و هم چنین مرتب و خاص داشته باشید،اصول پوشیدن و ست کردن لباس‌ها نیز تغییر میکند اگر بدانید که ظاهر شما چطور می‌تواند تاثیر چشم گیری بر دیگران داشته باشداهمیت بیشتری به آن خواهیدداشت و دیگر  ست‌های معمولی و همیشگی‌تان را امتحان نخواهید کرد. این قوانین باعث میشود یک استایل کاملا کژوال با لباس‌های راحت داشته باشید.

ست کژوال مردانه

یک جایگزین خوب برای تی شرت

همه ما میدانیم که تی شرت‌ها، بسیار راحت هستند و در طرح و رنگ‌های متنوعی دارند، اما بهتر است همیشه و همه جا نپوشید. به بیان بهتر هر قدر هم قوانین پوششی در محل کار شما، آسان باشد، بهتر است برای رفتن به محل کار، به جای تی شرت، یک پیراهن مردانه بپوشید

بین همه مدل‌های پیراهن های مردانه ، شما انتخاب‌های بسیاری دارید. آن‌ها را چه با شلوار جین بپوشید و چه با شلوار رسمی، می‌توانند استایلی راحت، خاص و متفاوت برای شما بسازد و البته برای استایل کژوال هم مناسب باشند

جالب است بخوانید  راهنمای ترکیب رنگ لباس برای آقایان

پیراهن مردانه در طرح‌های کلاسیک و ساده می‌تواند برای همه سلیقه ها مناسب است. پیراهن‌ مردانه چهارخانه همیشه از طرح‌های پرطرفداری است که به سادگی با لباسهای مختلف ست می‌شوند. پیراهن‌های چهارخانه با انواع شلوار جین به ویژه جین‌های سرمه‌ای در بالاترین سطح هماهنگی قرار دارند و یک ترکیب اسپرت جذاب می‌سازند.

در کنار همه پیراهن مردانه ساده با رنگ‌های روشن مثل سفید و آبی، چندپیراهن مردانه در رنگ منحصربه فرد را به کمد خود اضافه کنید.

نحوه ست کردن رنگ ها

اگر در ست کردن رنگ‌ها سخنی برای گفتن ندارید، سعی کنید انتخاب‌هایتان را به رنگ‌هایی محدود کنید که کاربردی‌تر هستند. رنگ‌هایی مثل صورتی یا سبز روشن و هر رنگ روشن و ملایم دیگری بهتر با استایل کژوال ست می‌شود.

در فصل پاییز می‌توانید زیر پیراهن، یک تی شرت ساده بپوشید و بعد با پیراهن جین یک لایه به آن اضافه کنید. برای استایل تابستانی نیز می‌توانید یک پیراهن جین سبک با رنگ یخی را با شلوار کتان کرمی یا شیری ست کنید.

اگر اهل استایل‌های خاص و تیره هستید، پیراهن‌های مشکی هم می‌تواند جزو انتخاب‌های شما باشد. برای اینکه استایل مرتبی داشته باشید، یک پیراهن نخی مات بپوشید. این پیراهن را می‌توانید با شلوار جین جذب مشکی ست کنید.

استایل کژوال

شلوار مناسب برای استایل کژوال

جین‌ها، شلوارهای غیرقابل جایگزین در کمد همه اقایان هستند، در کنار آن همیشه شلوارهای پارچه‌ای رسمی و کتان‌ها هم جای خودشان را دارند برای استایل کژوال، انواع شلوار لی و کتان همیشه انتخاب‌های اصلی هستند،

جالب است بخوانید  رنگ مورد علاقه لباستان چه چیزی درباره شما می گوید؟

یک شلوار جین راحت و باکیفیت می‌تواند در استایل‌های مختلف کاربردهای بسیاری داشته باشد. اینکه چه رنگ شلوار جین را انتخاب کنید، به سلیقه شخصی‌تان بستگی دارد، اما بهتر است که از انتخاب زاپ‌دار اجتناب کنید.

همچنین، شلوارهای جین خوش فرم را انتخاب کنید. بر اساس فرم بدن‌تان جین‌های راسته، گشاد یا جذب می‌تواند انتخاب‌های شما باشد. به ویژه جین‌هایی با فرم جذب برای بیشتر فرم‌های بدن و استایل‌ها مناسب است شلوار کتان مناسب‌ترین شلوارها برای استایل روزمره تابستانی هستند. رنگ‌های متنوع‌تر در شلوار کتان، این امکان را به شما می‌دهد که انتخاب‌های راحت تری داشته باشید.

شلوارهای کتان نسبت به جین‌ها رسمی‌تر هستند. آن‌ها را می‌توانید هم با کفش‌های رسمی‌تری ست کنید و هم با کمربند رسمی. برای یک استایل پاییزی، کتان‌ با انواع کت مردانه ست می‌شوند.

رنگ‌های متنوع از شلوار کتان را داشته باشید، یک کتان مشکی برای زمستان و پاییز و یک شلوار کرم یا بژ برای تابستان داشته باشید

استایل کژوال _ شیک پوش

یک انتخاب اصلی برای کفش روزمره

اگر یک کفش راحت و کاربردی برای استایل روزمره و کژوال می‌خواهید، کفش‌های تخت اسپرت را انتخاب کنید. این کفش‌ها می‌توانند یک انتخاب همیشگی و کاربردی باشند

رنگ‌های طبیعی مثل مشکی، سفید و یا سرمه‌ای، بهتر با رنگ‌های دیگر ست می‌شوند. در کنار طراحی کلاسیک، کفش‌هایی را انتخاب کنید که جنس بادوامی دارند. چرم همیشه انتخاب اصلی است.

منبع : سایت شیک پوش